Enter Title

 

اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 18 آذر 1396
از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد

  از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد

امتیاز: Article Rating

 با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، همزمان با مراسم ترحیم مرحوم علیرضا محمدی از خانواده‌ وی در راستای رضایت به اهدا عضو به بیماران نیازمند تجلیل شد.

 

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این رابطه به خبرنگار وب دا ضمن تسلیت به خانواده متوفی و تقدیر از اقدام ایثارگرانه و انسان دوستانه آنان گفت: غم از دست دادن عزیزان بسیار سخت و جانکاه است اما اهداء اعضا به بیماران نیازمند معامله معنوی با خداوند متعال از اینگونه اقدامات از ایثار و فداکاری مکتب اهل بیت علیه السلام و آموزه های دینی سرچشمه می‌گیرد.

 

 دکتر علی دل پیشه با بیان اینکه بر اساس فرموده خداوند در قران کریم نجات و جان بخشیدن یک انسان در واقع  جان بخشیدن به تمامی انسانها است، خاطرنشان کرد: با اهداء اعضای فرد متوفی به بیماران نیازمند، نامش در اذهان جامعه به نیکی ماندگار خواهد ماند.

 

وی ابراز کرد: مرحوم علیرضا محمدی جوان ۳۲ ساله بر اثر حادثه دچار ضربه مغزی و متعاقب آن مرگ مغزی شد و در یازدهم آذرماه در بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام بستری شد و پس از چند روز بستری سرانجام با رایزنی‌ های بعمل آمده، خانواده وی به اهدا عضو رضایت دادند.

 

دکتر دل پیشه تصریح کرد: شناسایی، اخذ رضایت و مراقبت از اعضا تا مراحل انتقال به بیمارستان سینای تهران جهت اهدا کلیه و کبد مطابق به بیماران نیازمند از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راه خدمت به بیماران نیازمندی است که در اعضای این جوان متوفی درا دریافت می نمایند.

 

وی در خاتمه سخنان خود رضایت خانواده مرحوم علیرضا محمدی به اهداء عضو را اقدامی ستودنی عنوان کرد و یادآور شد: تجلیل از خانواده های ارجمند و فداکار در واقع گسترش فرهنگ اهداء عضو جامعه است و این سنت حسنه باید نهادینه شود.

 

در ادامه نیز مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت به خانواده متوفی اظهار کرد: اهدا عضو یکی از ماندگار ترین و ارزشمندترین اقدامات و خیرات می باشد و اقدام فداکارانه این خانواده محترم در راستای جان بخشیدن به بیماران نیازمند قابل تقدیر است.

 

 حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ادامه داد: خانواده هایی که رضایت به اهدای عضو عزیزانشان می‌دهند، قطعاً بالاترین میزان ثواب و پاداش اخروی را از سوی خداوند دریافت خواهند نمود.

 

گفتنی است با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در مراسم ترحیم مرحوم علیرضا محمدی از خانواده وی در راستای رضایت اهداء عضو به بیماران نیازمند تجلیل به عمل آمد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد
  • از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد
  • از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد
  • از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد
  • از خانواده اهداء کننده اعضاء در ایلام تجلیل شد
ثبت امتیاز
جستجو